Tretja petletka
Že prvo sezono te petletke je imela Mavrica številne zelo odmevne nastope: Slovenka leta, Hala Tivoli s Heleno Blagne, Vila Podrožnik z Arsenom Dedićem in Gabi Novak ter številne druge. V tem obdobju se je zbor redno uvrščal na regijsko raven in se nato enkrat udeležil regijskega tekmovanja in dvakrat regijskih koncertov. Mavrica je nadaljevala in dograjevala tudi vse druge dotedanje projekte je in pridobivala vse več poslušalcev.
Januarja 2005 so Mavrica, MePZ Svoboda in Komorni orkester Vrhnika nastopili na prireditvi Slovenka leta v ljubljanski Operi. Po zelo odmevni prireditvi je v reviji Jana izšel članek o obeh zborih in orkestru. V enaki zasedbi so pevci v Hali Tivoli spremljali pevko Heleno Blagne na njenem samostojnem koncertu. Pred polno dvorano ljudi, ki so glasbo spremljali v izvrstnem vzdušju, sta zasedbi dirigirala Marko Fabiani in Patrik Greblo. Maja je zbor z orkestrom v vili Podrožnik v Ljubljani sodeloval na dobrodelnem koncertu Lions kluba Ljubljana.
Na 11. pomladnem gala koncertu se je orkester prvič predstavil z novim imenom: Orkester Simfonika. Gosta večera sta bila pevka Helena Blagne in tenorist Žiga Kasagić. Leta 2007 je pomladni koncert gostil enega najboljših pevcev zabavne glasbe v Sloveniji, Ota Pestnerja. Dva čustvena koncerta sta zbor in orkester dopolnila z uspešnicami Franka Sinatre. 13. pomladni gala koncert je imel kar dva naslova: Moje pesmi, moje sanje in Melodije iz filmov. Gostil je Otroški pevski zbor RTV Slovenija z zborovodkinjo Anko Jazbec in soliste Špelo Leben, Blaža Snoja in Andreja Jesenovca.
Obsežen dogodek odprtja 25. festivala idrijske čipke ob 130-letnici čipkarske šole leta 2006 je bil tudi za Mavrico velik projekt. To je bil hkrati tudi prvi dogodek, na katerem so pevci Mavrice združili glasove z Mešanim pevskim zborom dr. Frančišek Lampe iz Črnega Vrha nad Idrijo z zborovodkinjo Katjo Bajec Felc. Na koncertu z naslovom Fortuna, vladarica sveta je imel glavno vlogo Orkester Simfonika, solista sta bila tenorist Janez Lotrič in sopranistka Katja Konvalinka. Zaključna skladba prireditve je bila slovita Carmina Burana Carla Orffa. Dogodek je z zaključnim ognjemetom vred prenašala televizija Slovenija.
Še en velik dogodek v Idriji je bil v atriju gradu Gewerkenegg načrtovan za junij 2008. Koncert z naslovom Moje pesmi, moje sanje je združeval Orkester Simfonika, zbor Mavrico, Otroški pevski zbor RTV, solistko Špelo Leben, pevca Lada Leskovarja in televizijsko ekipo RTV, ki naj bi dogodek posnela. Žal so vsi nastopajoči in sodelujoči zaman čakali, da bo prenehalo liti kot iz škafa, saj vreme tisti dan res ni imelo posluha za glasbo. Televizijska ekipa je pospravila kamere in se odpravila nazaj v Ljubljano, nastopajoči pa so se stisnili v manjšo dvorano v gradu, kjer so za domačine odpeli in odigrali malce skrajšan koncert. Z nekoliko spremenjenim programom so ga oktobra istega leta izvedli v dvorani gimnazije Jurija Vege brez televizijskih kamer. Solista sta bila sopranistka Alenka Gotar in flavtist Blaž Snoj.
Leta 2006 je Orkester Simfonika praznoval 15. obletnico in na koncert povabil nekaj njihovih najljubših gostov, seveda tudi zbor Mavrico, ki je z Vladom Kreslinom zapela Od višine se zvrti in prvič Bohemian Rhapsody skupine Queen. Eno od presenečenj je bil tudi Vojko Bogičevič, pevec Mavrice, ki je odlično odrapal Sem z Ribn’ce Urban.
Vse novoletne koncerte med leti 2005 in 2009 sta zbora in orkester izvedla pred res številnim občinstvom – po en koncert v Borovnici, dva na Vrhniki, dva v Ljubljani in dva v Šoštanju. Leta 2007 se je šoštanjski novoletni koncert preselil iz Kulturnega doma v športno dvorano osnovne šole, saj je vstopnic za dva koncerta v manjši dvorani vsako leto zmanjkalo. Na teh koncertih so bili solisti sopranistka Mihaela Komočar, na ksilofonu se je predstavil tolkalec Gašper Sladič, klarinetist Tadej Kenig, na jubilejnem dvajsetem novoletnem koncertu leta 2008 pa violinistka Anja Bukovec. 21. novoletni koncert je bil namesto v Borovnici na povabilo Lions kluba Škofja Loka izveden v Medvodah s solistko Alenko Gotar. Na vseh koncertih je bil solist baritonist Klemen Šiberl, ki je najbolj navdušil z rusko Oči čornije.
Letni koncerti in gostovanja so za Mavrico pomemben vsakoletni projekt. To je priložnost, da zbor v goste povabi vsako leto nov zbor in ob priložnosti obisk tudi vrne. Novembra je Mavrica zapela skupaj z Mešanim pevskim zborom Škale in jim nato še isti mesec vrnila obisk ter zapela na njihovi 25-letnici. Ob slovenskem kulturnem prazniku je zbor leta 2005 na povabilo župnika Franca Škulja in kulturnega društva Dobrepolje gostoval v Jakličevem domu v Vidmu na prireditvi ob 110-letnici kulturnega društva in 30-letnici smrti Rafka Fabianija, ki je tu kot župnik služboval kar 33 let. Rafko Fabiani, ploden skladatelj predvsem cerkvenih pesmi, je bil stric Marka Fabianija. Njegovo pesem Mi smo pomlad, ki jo je za mladinski zbor harmoniziral njegov brat in Markov oče Viktor, je za mešani zbor in orkester priredil Marko Fabiani, izvedli pa so jo Orkester Simfonika, zbor Mavrica ter dva lokalna zbora. Moški pevski zbor nosi Rafkovo ime.
Oktobra 2006 je zbor gostil MePZ Vrtojba in MePZ Štefan Kovač iz Murske Sobote. Na gostovanju pri obeh zborih so bili leto pred tem. Ob obisku Prekmurja si je zbor vzel čas za dvodnevno druženje in oglede ter ustrezno našemljen zapel tudi na prireditvi Noč čarovnic na gradu Grad.
Na letnem koncertu 2007 je z Mavrico nastopil MePZ dr. Frančišek Lampe iz Črnega Vrha nad Idrijo z zborovodkinjo Katjo Bajec Felc.
Eden najlepših spominov zboristov je bilo gostovanje na 10. mednarodnem festivalu Alta Pusteria na Tirolskem v Italiji junija 2007, kjer se je zbralo več kot 3000 pevcev iz 98 zborov z vsega sveta. Festival poteka hkrati na več lokacijah te turistične doline. Skupna povorka, imenovana Parada zborov po ulicah mesta San Candido, in skupno petje ob spremljavi pihalnega orkestra na glavnem trgu sta bili veličastni doživetji. Zbor je na nastopih v koncertni dvorani Gustava Mahlerja v Dobiaccu in na enem od mestnih trgov San Candida doživel lep sprejem in požel velik aplavz.
Zbor je v tem obdobju zelo uspešno nastopil na vseh območnih revijah in vedno dosegel regijski nivo. Dobre ocene in kritike strokovnih ocenjevalcev so spodbudile zborovodkinjo Darinko, da je zbor prijavila na prvo regijsko tekmovanje in pozneje še na dva regijska koncerta. Darinka je zastavila težak program in priprave na tekmovanje so bile zahtevne: Gallusov Resonet in Laudibus za dva zbora, Mendelssohnov Frühzaiteger Früling, ljudsko Nmau čriez izaro in Majevo Matije Tomca. Mavrica je nastopila na prvem regijskem tekmovanju novembra 2004 in prejela bronasto priznanje. Z oceno 69,7 so do srebrnega priznanja manjkale pičle 0,3 točke, izkušnja pa je bila vredna zlata.
Javni sklad za kulturne dejavnosti je leto za tem prvič organiziral tematske regijske koncerte z naslovom Sozvočenja. Zbor je svoj nastop naslovil Bila je poletna noč in ob spremljavi klavirja in godalnega kvarteta zapel tri skladbe Mojmirja Sepeta – Brez besed, Poletna noč in Ptičje strašilo. Leto pozneje je zbor svoj program naslovil Vsi smo na istem vlaku. Dolgoletna vodja Zveze kulturnih društev Marta Rijavec je naslov utemeljila z besedami: »Skladbe – glasbeni zapisi iz različnih časovnih obdobij obravnavajo najtežje življenjske situacije in človeške stiske v brezizhodnosti in zapuščenosti. Čeprav smo si ljudje različni in drugače prenašamo neprijetne trenutke, smo vendarle vsi na istem vlaku!«
Med deseto in petnajsto obletnico je imela Mavrica še številne druge nastope. Tri koncerte je izvedla v Domu upokojencev Vrhnika. Štirikrat je nastopila na TV Slovenija – v oddaji Spet doma z Marjanom Zgoncem, v Nedeljskem popoldnevu s Heleno Blagne, v oddaji Na zdravje pa s Heleno Blagne in samostojno s himno praženemu krompirju. Zbor je v naslednjih letih himno izvedel za uvod vseh srečanj Društva za pražen krompir. Na povabilo Vlada Kreslina je Mavrica z njim zapela na praznovanju ustanovnega zbora LDS ter dogodek slovesno odprla s slovensko in evropsko himno. Nastopila je na božično- novoletnem sejmu na trgu za sodiščem na Vrhniki, sodelovala na 60-letnici zmage nad fašizmom in osvoboditve Vrhnike, štirikrat, od leta 2005 do 2007 in leta 2009 je v počastitev krajevnega praznika in dneva samostojnosti sodelovala v kratkem kulturnem programu Večer na vasi na Stari Vrhniki, na prireditvi Petje na vasi v Rovtah, na otvoritvi fotografske razstave Moji glasbeni večeri Vasje Doberleta, na slavnostni seji ob 125-letnici delovanja PGD Verd, na 12-letnici delovanja Turističnega društva Blagajana in na koncertu Klasično in drugačno Orkestra Simfonika. Zbor je bil tudi v tem obdobju trikrat na intenzivnih pripravah – dvakrat v Portorožu in enkrat v Ormožu. Priprave so bile predvsem delovne, a so na zadnjih mimogrede bolje spoznali Prlekijo, rojstno pokrajino pevke Mojce.
Zadnja sezona tega obdobja je bila še posebej delovna. Območno združenje Rdečega križa Vrhnika je marca 2009 ob izdatni podpori in organizaciji predsednice društva Mavrica Slavi Štirn ter Darinke in Marka Fabianija na Vrhniki organiziralo Veliki dobrodelni koncert. Koncert je bil s številnimi nastopajočimi zelo uspešen, izkupiček pa je pomagal ljudem, ki so ob zaprtju dveh velikih podjetij na Vrhniki ostali brez dela.
4. aprila 2009 je Mavrica praznovala 15. obletnico. Na koncertu z naslovom V mavrici so sanje je znova predstavila svoji široki repertoar – umetne in ljudske pesmi ter številne zimzelene melodije ob spremljavi Orkestra Simfonika. Zbor je sprejel dva nova častna člana: Vasjo Doberleta in Dušana Velkaverha. Vasja Doberlet že vrsto let koncerte posluša s fotografskim aparatom v roki in svoje umetniške fotografije nesebično deli z zborom. Dušan Velkaverh je za Mavrico prepesnil že šest pesmi in prav za 15. obletnico zbora spisal novo besedilo pesmi Mavrica, po kateri je zbor dobil ime.